Automatická pračka
Mikrovlnná trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u praÄŤky
ZapojenĂ­ praÄŤky
Sušení ovoce
Jak používat myčku
Jaký zvolit formát televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
James Dyson


První vysavač prachu prý vznikl v roce 1901. Až do roku 1979 pracoval na stejném principu - prach se zachycoval do textilních nebo papírových sáčků.

vysavač Pak přišel James Dyson, anglický designer a vynálezce a způsobil v konstrukci vysavačů revoluci.

Jeho objev vznikl náhodou.
Při vysávání koberců ve své domácnosti nebyl spokojený s výkonem svého vysavače. Vyměnil proto sáček, ale po vysávání už druhé místnosti se opět výkon vysavače výrazně snížil.
Náhle jsem si uvědomil: "Všechen vzduch musí procházet skrz sáček a když nemůže, ztrácí vysavač sací výkon", líčí počátek zrodu svého vynálezu James Dyson.

Zrovna v té době navrhl a postavil průmyslovou cyklónovou věž pro lakovnu, která odstraňovala prachové částice odstředivou silou, vznikající rotací vzduchu proudícího rychlostí zvuku.
Mohl by stejný princip pracovat i u vysavačů? James Dyson a jeho tým se pustili do práce. Po pěti letech a 517 prototypech byl první vysavač bez sáčku na světě.


Výsledkem vývoje je dnes již celá řada vysavačů Dyson Dual Cyclone, které jako jediné na světě vysávají "Správnou silou" po 100% času a zároveň mají tu nejvyšší protiprašnou účinnost.


Graf Prachové sáčky běžných vysavačů se rychle ucpávají a vysavač pak ztrácí sílu. Proto musí mít sáčkové vysavače tak vysoký sací výkon. Je-li však sáček prázdný a sací výkon velký, malé prachové částice sáčkem prolétnou. Protiprašná účinnost sáčku je malá.
Pouze bezsáčkové vysavače Dyson díky technologii DualCyklone, mají plný výkon po 100% času a zároveň nejvyšší protiprašnou účinnost.
Pro dokonalou čistotu Dyson navíc používá stejnou technologii jako čističe vzduchu.


Technologie Dual Cyklone


Tradiční prachový sáček je nahrazen dvěma cyklónovými komorami, které se nemohou ucpat prachem.

  1. Vnější cyklón
    Proud vzduchu obsahující nečistoty je hnán ve vnějším cyklónu rychlostí 320 km/h. Všechny velké nečistoty a 90% jemného prachu jsou odstředěny a zachyceny ve sběrné nádobě.
  2. Separátor
    Při přechodu vzduchu do vnějšího cyklónu zde dochází k třídění prachových částic.
  3. Vnitřní cyklón
    Jakmile se vzduch s jemnými částicemi prachu dostane do vnitřního cyklónu, je okamžitě urychlen na 1478km/h (rychlost vyšší než má zvuk). Na jemné částice prachu zde působí velká odstředivá síla, která je odsraňuje z proudu vzduchu. Tyto částice se usazují ve vnitřním cyklónu.
Cyklón

James Dyson odstraní i neviditelné částice

Dyson Dual CycloneTM odstraní nebezpečné částice prachu, které se zachycují v plicních sklípcích. Jsou to částice prachu tak malé, jako částice cigaretového kouře (velikost 0,1 až 0,3µm). Při vyprazdňování průhledné nádoby můžete tyto extrémně malé částice vidět nahromaděné ve vnitřním cyklónu vysavače.


Nová MEMA filtrace bez výměny filtrů

Filtry Technologie Dual Cyclone ve spojení s MEMA filtry odstraní s prachem i pyly, bakterie a další škodlivé alergeny. Vysavač Dyson pomůže mnoha lidem, kteří mají alergické a respirační problémy.
MEMA filtr zachycuje částice prachu o velikosti 0,1µm.
Pere se ve vodě po 6 měsících provozu.
Patentem chráněná technologie dvojitého cyklónu Dyson Dual Cyclone je tak účinná, že vzduch vycházející z vysavačů Dyson je čistší než vzduch v místnosti.


Vysavač Dyson Dual Cyclone je dnes již pojmem

Získal řadu významných cen na prestižních výstavách v Londýně, New Yorku, Tokiu, Paříži.
Je vystaven v Muzeu Designu, ve Vědeckém muzeu, v muzeu Victoria & Albert ve Velké Británii a řadě dalších muzeich ve Spojených státech, Japonsku a v Evropě. V ?R získal cenu Design Prestige v brněnském Design Centru.
Na celém světě se do dnešních dnů prodalo přes 5 milionů vysavačů Dyson Dual Cyclone.
Každý druhý vysavač, zakoupený ve Velké Británii je od firmy Dyson.
Dyson Dual Cyclone je chráněný britskými i zahraničními patenty, projednávanými, udělenými a registrovanými průmyslovými vzory.


Ardo
Ariston
Bosch
Clatronic
Eta
Fagor
Gorenje
Indesit
James Dyson
Liebherr
Mora
Moulinex
Panasonic
Philips
Siemens
Technics
Whirlpool
Databáze servisů obsahuje:
3422 záznamů
Poslední aktualizace stránek:

13.03.2016 17:17