Automatická pračka
Mikrovlnná trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u praÄŤky
ZapojenĂ­ praÄŤky
Sušení ovoce
Jak používat myčku
Jaký zvolit formát televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Ariston

logo


Historie a součastnost Merloni Elettrodomestici

24.října 1997 se konala ve výrobním závodě v Albacine oslava 100 výročí narození zakladatele společnosti Merloni Industries, pana Aristide Merloni.
Byla to jedna z příležitostí jak si připomenout průmyslový model, který vytvořil v 30 letech a plně jej rozvinul mezi léty 1950 až 1970, za pomoci inovací, praktičnosti a schopnosti řídit proces změny.
Tento průmyslový model se podílel na růstu ekonomické a kulturní úrovně celého regionu Marche.
Po založení průmyslové výroby vážících zařízení v roce 1930, pan Aristide Merloni provedl poprvé diversifikaci výroby v 50 letech, zavedením produkce tlakových láhví plněných plynem. O něco později, využívajíce podobnosti technologie, společnost Merloni započala s výrobou ohřívačů vody, plynových varných desek a kromě toho i sporáků, myček nádobí, praček a chladniček.
Pračka Všechny tyto výrobky jsou od roku 1960 obchodovány pod značkou ARISTON. Následně byla v roce 1970 výroba rozdělena do 3 divizí: domácí spotřebiče, vytápěcí a sanitární technika a strojírenství.
V roce 1975 byla z divize, zabývající se výrobou domácích spotřebičů, vytvořena samostatná společnost MERLONI Elettrodomestici Spa. Tato společnost se měla stát firmou na evropské úrovni, prostřednictvím 3 růstových fází: vývojem produkce, proniknutím na zahraniční trhy a postavením a pozicí značek na těchto trzích.

V druhé polovině 70 let, tedy v době zahájení výroby závodů v regionu Marche, společnost Merloni Elettrodomestici již produkovala celou řadu svých domácích spotřebičů.
Značka ARISTON získala s 15% podílem na trhu vedoucí postavení v Itálii. V 80 letech společnost zavedla výrobu ve Francii a Velké Británii a definovala tak rozšíření svých obchodních cílů, vytvořením sítě přidružených společností a konkurencí větším evropským výrobcům velké bílé techniky.
Rok 1987 znamená další významný milník v historii společnosti: akcie Merloni Elettrodomestici byly zaregistrovány na Milánské burze cenných papírů.
V 90 letech (ve třetí fázi vývoje společnosti), byla jejím cílem plná integrace a pozice na trhu pro portfolio 3 zastupovaných značek: Scholtéz, Ariston a Indesit. Společnost tedy byla schopna plně odpovídat požadavkům rostoucího vývoje a komplexního trhu.
Pro růst společnosti Merloni Elettrodomestici byl charakteristický vnitřní vývoj a akvizice nových značek. Mezi nejvýznamnější patří následující:
 • 1966 Alia Itálie, výrobce chlazení
 • 1977 Colston Velká Británie, myčky
 • 1980 Frisado Portugalsko, chlazení
 • 1986 Philco, bílá technika
 • 1987 Indesit, volně stojící spotřebiče na trhu v Itálii
 • 1988 Fabrica Portugal, sporáky
 • 1989 Scholtés, vestavné spotřebiče ve Francii
 • 1992 Pekel Turecko, bílá technika
 • 1993 Argentron Argentina, sporáky
 • 1994 Qingdao Haier Group - společný podnik v ?íně, pračky
 • 1995 STAR Elettrodomestici Itálie, vestavné vaření
 • 1996 Další posílení kapitálové účasti ve společnosti Fabrica Portugal (96,4%) a ve společnosti Beyaz Esya Sanayi ve Ticaret A.S. Turecko (90%)
 • 1997 Společnost Merloni Elettrodomestici se stala akcionářem firmy Stoves Velká Británie, s 3% podílem
V současnosti je Merloni Elettrodomestici celoevropskou skupinou, vyrábějící přes 6 miliónů kusů produkce, v 11 vlastních a 21 přidružených společnostech po celé Evropě. Vývojová strategie na trzích spojených společným zájmem je založena na úzké spolupráci s Merloni Progetti (33% kapitálová účast společnosti Merloni Elettrodomestici), která je realizátorem více než 1000 výrobních závodů po celém světě.
Merloni Elettrodomestici je dnes celosvětově působící společnost, která naplňuje nejrůznější přání svých zákazníků v mnoha rozličných zemích.
sporák Její výrobky se prodávají pod značkami SCHOLTÉS, ARISTON a INDESIT.
S více než 10 procentním podílem na evropském trhu a roční produkcí přesahující 6 miliónů kusů je Merloni Elettrodomestici jednou z největších společností na trhu domácích spotřebičů. 74 procent produkce se exportuje a obrat společnosti dosahuje přes 2,500 miliard italských Lir.
Velká část obchodních aktivit se realizuje v tzv."Velké Evropě", ale těsná spolupráce s firmou Merloni Progeti, která již postavila více než 100 závodů v celém světě, dává vynikající podmínky a předpoklady ke koordinované a řízené expanzi a působení i na jiných zajímavých trzích - jako například ?ína, jihovýchodní Asie a Jižní Amerika.
Hlavní značky Merloni Elettrodomestici - Scholtés, Ariston, Indesit - umožňují pokrýt všechny segmenty trhu, od prestižního přes střední až po ekonomický segment a uspokojit tak téměř všechna přání zákazníků.


další stránka
Ardo
Ariston
Bosch
Clatronic
Eta
Fagor
Gorenje
Indesit
James Dyson
Liebherr
Mora
Moulinex
Panasonic
Philips
Siemens
Technics
Whirlpool
Databáze servisů obsahuje:
3422 záznamů
Poslední aktualizace stránek:

13.03.2016 17:17