Automatická pračka
Mikrovlnná trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u praÄŤky
ZapojenĂ­ praÄŤky
Sušení ovoce
Jak používat myčku
Jaký zvolit formát televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Philips

Nizozemský koncern Royal Philips Electronics je jednou z největších elektronických společností na světě a největší elektronickou společností v Evropě s obratem 32,3 miliard EUR v roce 2001. Philips zaujímá světovou vedoucí pozici ve výrobě barevných televizorů, osvětlení, elektrických holicích strojků, barevných obrazovek pro televizory a monitory a v jednočipových televizních komponentech. 184 tisíc zaměstnanců společnosti působí ve více než 60 zemích světa v následujících oborech: osvětlení, spotřební elektronika, domácí spotřebiče, komponenty, polovodiče a lékařské systémy. Philips je kótován na NYSE (symbol: PHG) a na burzách v Londýně, Frankfurtu, Amsterdamu a dalších.

Jak si stojí Philips v jednotlivém sortimentu? ve světě v Evropě
Osvětlení 1 1
Spotřební elektronika (audio/video) 3 2
Monitory (jednotky) 3 2
Holící strojky 1 1
Napařovací žehličky 2 1
Polovodiče 11 4
Barevné obrazovky 2 1
Mechaniky a moduly pro optické CD-R/RW nosiče 1 1
Velkoplošné LCD displeje 1 1
Mobilní LCD displeje 1 1
Lékařské zobrazovací zařízení 3 2
Péče o zuby (elektrické zubní kartáčky) 2 2


Historie

Základy podniku, který se v budoucnu měl stát jednou z největších elektronických společností na světě, byly položeny v roce 1891. Tehdy se Gerard Philips rozhodl založit v holandském Eidhovenu firmu na "výrobu žárovek a dalších elektrických výrobků".Společnost se zpočátku zaměřila na výrobu žárovek s uhlíkovým vláknem a na přelomu nového století byla už jedním z největších výrobců v Evropě.

Ještě před první světovou válkou byly ve Spojených státech a Francii založeny první obchodní společnosti, v roce 1919 byla další společnost založena v Belgii. Ve 20. letech dvacátého století pak jejich počet rostl velmi dynamicky.

Tehdy si společnost Philips poprvé začala chránit své novinky prostřednictvím patentů – třeba v oblasti rentgenového záření či příjmu rozhlasového vysílání. To byl pravděpodobně také impuls k odstartování diverzifikace produktů v rámci nabízeného sortimentu. Poté co v roce 1918 uvedla společnost Philips na trh lékařský rentgen, začala se v roce 1925 zabývat prvními experimenty v oblasti televize. V roce 1927 začala vyrábět rádia a do roku 1932 jich prodala milión. O rok později již vyrobila svou stomiliontou výbojku a zahájila výrobu lékařských rentgenových přístrojů ve Spojených státech.

První elektrický holící strojek společnost Philips byl uveden na trh v roce 1939. V té době společnost zaměstnávala 45 000 lidí po celém světě a její tržby činily 152 miliónů guldenů. V roce 1963 uvedla společnost na trh první magnetofonovou kazetu a v roce 1965 vyrobila své první integrované obvody.

V roce 1972 založila společnost Philips společnost PolyGram a později koupila i společnost Magnavox (1974) a Signetics (1975) ve Spojených státech. Mezi akvizice let osmdesátých patřila především společnost na výrobu televizí GTE Sylvania (1981) a společnost působící v oblasti osvětlení Westinghouse (1983). V roce 1983 byl na trh uveden kompaktní disk; dalšími historickými mezníky bylo například vyrobení stomiliontého televizoru Philips v roce 1984 a třísetmiliontého holícího strojku Philishave v roce 1995.


další stránka
Ardo
Ariston
Bosch
Clatronic
Eta
Fagor
Gorenje
Indesit
James Dyson
Liebherr
Mora
Moulinex
Panasonic
Philips
Siemens
Technics
Whirlpool
Databáze servisů obsahuje:
3422 záznamů
Poslední aktualizace stránek:

13.03.2016 17:17