Automatická pračka
Mikrovlnná trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u praÄŤky
ZapojenĂ­ praÄŤky
Sušení ovoce
Jak používat myčku
Jaký zvolit formát televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Gorenje


Logo Gorenje


Firma Gorenje je přítomna v 60 státech světa, na všech kontinentech. Vyrábí ročně více než 2 miliony domácích spotřebičů s obratem přes 2 miliardy DEM, zaměstnává okolo 6600 pracovníků v celkem 36 podnicích doma i v zahraničí a patří tak mezi 8 největších výrobců bílé techniky v Evropě. Většina výroby (a je to až 93%) jde na vývoz a to především na náročné trhy Německa, Francie, Velké Británie, ?eské republiky, Chorvatska, Dánska, Rakouska, Polska, Itálie a USA.
Patří také mezi významné výrobce a dodavatele kuchyňských linek.


Firma GORENJE má široký výrobní program:
 • automatické pračky
 • sušičky prádla
 • myčky nádobí
 • sporáky elektrické i plynové
 • chladničky, mrazničky a kombinace
 • vestavné spotřebiče
 • odsavače par
 • elektrické boilery
 • baterie - armatury
 • malé spotřebiče
 • kuchyňské linky
 • sporáky na tuhá paliva
 • kamna - krby

Budova Gorenje v Praze

GORENJE - 50 roků na světových trzích

Úvodem nadhlédneme trochu do historie.
V malé vesničce Gorenje ve slovinských horách před padesáti lety započala výroba domácích spotřebičů. Zprvu šlo o výrobu sporáků na pevná paliva. Výrobky měly na trhu velký ohlas a to malé firmě umožnilo prudký rozvoj. Firma se zvětšila a na trh přišla s novými výrobky. Jednalo se o pračky a chladničky, které zaručily nejenom úspěch na domácím slovinském trhu, ale i v zahraničí.
V současné době je výrobní závod ve městě Velenje a tam si i připomíná významné padesáté výročí trvání obchodní značky GORENJE na trzích po celém světě.
Představovat slovinskou značku GORENJE na našem tuzemském trhu není snad třeba, vždyť v současnosti, jak prokazují výzkumy firmy, pracuje v našich domácnostech více než půl milionu spotřebičů GORENJE.
Uvědomíme-li si, že před rokem 1990 patřily výrobky této značky na našem trhu spíše k nedostatkovým leč o to k vyhledávanějším, není toto číslo jistě malé...

Výrobky GORENJE

Třebaže od počátku devadesátých let se nabídka bílé techniky - chladničky, mrazničky, pračky, sporáky a ostatní spotřebiče na našem trhu značně rozšířila, v záplavě více či méně známych konkurenčních značek si výrobky GORENJE místo na trhu udržely.
Firma patří mezi osm největších evropských výrobců. Podíl značky Gorenje na našem trhu představuje 18%, což je cca šedesát tisíc prodaných kusů ročně.
Tradiční slovinskou značku GORENJE vyhledávají zákazníci především pro optimální kombinaci ceny, designu a kvality. Na tuto skupinu uživatelů se výrobce zaměřuje především, ačkoli právě zde se vystavuje nejtvrdší konkurenci. Stále úspěšněji se mu daří pronikat do dvou zbývajících zákaznických skupin - mezi zastánce jak cenově dostupného, tak i luxusního zboží...
Nabízené výrobky směle konkurují požadovanému nároku zákazníka a neztrácejí ani krok s designerskými požadavky. Společnost GORENJE přichází každé dva roky s obměnou designu a cyklicky po pěti letech přistupuje k zásadním změnám technologie tak, aby výrobky plně odpovídaly ekologickým a ekonomickým požadavkům. Všechny výrobky mají atest pro tuzemský trh.
Spolu se světovým trendem se i výrobci značky GORENJE zaměřují na program vestavných spotřebičů.

další stránka
Ardo
Ariston
Bosch
Clatronic
Eta
Fagor
Gorenje
Indesit
James Dyson
Liebherr
Mora
Moulinex
Panasonic
Philips
Siemens
Technics
Whirlpool
Databáze servisů obsahuje:
3422 záznamů
Poslední aktualizace stránek:

13.03.2016 17:17