Automatická pračka
MikrovlnnĂĄ trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u pračky
Zapojení pračky
SuĹĄenĂ­ ovoce
Jak používat myčku
JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Zapojení pračky

Protože je dnes již pračka standartním vybavením domácnosti a její zapojení není nijak obtížné, je odborné zapojení pračky prováděno jako placená služba servisu.
Drtivá většina uživatelu je schopna si pračku připojit sama.
Pokusím se shrnout obecně hlavní činnosti při zapojování, které jsou společné (nebo velmi obdobné) pro všechny pračky a přidat pár postřehů, které možná v návodech nenajdete. Téměř stejné zásady platí při montáži myček.

Po vybalení pračky doporučuji nejprve si podrobně prostudovat návod k použití. Je zde i část věnovaná zapojení, kde najdete přesný postup pro příslušný model pračky.

Nejprve musíte odstranit přepravní aretaci, která zajišuje, aby se vana pračky při přepravě uvnitř volně nepohybovala. Provedení přepravní aretace může být různé.

Dva typické příklady vidíte na následujících obrázcích:

Přepravní vzpěra Přepravní vzpěra je připevněna pomocí šroubů na zadní straně skeletu a přes ni jsou prošroubovány šrouby do vany pračky. Tím je vana pevně spojena se skeletem. Při demontáži povolte napřed šrouby blíže ke středu vzpěry, tím uvolníte buben a potom odmontujte celou vzpěru. Na středních šroubech bývají distanční trubky, které vyjmete po odmontování vzpěry.


Aretační šrouby s distančními trubkami Pomocí aretačních šroubů a distančních trubek je vana připevněna přímo ke skeletu. Aretační šrouby bývají dva až tři. Jejich umístění je zřejmé z obrázku. Demontujte tyto šrouby. V pračce zůstanou distanční trubice, které vypadnou při kontrole pohybu vany pod pračku (popsáno dále). Distančních trubic je stejný počet jako aretačních šroubů a je třeba je všechny odstranit.


Po odmontování přepravních prvků zkontrolujte, zda se vana volně pohybuje (je zavěšena na pružinách a tlumičích). Provedete to tak, že otevřete dvířka pračky a opatrně zatáhnete a zatlačíte do bubnu pračky. Pokud je v pračce provedena přepravní aretace pomocí aretačních šroubů, zatažením za buben uvolníte distanční trubice, které vypadnou pod pračku. Jestliže všechny distanční trubice nevypadly, je možné, že zapadly do skeletu pračky. Najdete je, pokud pračku nakloníte dozadu, na dně skeletu v zadní části.
Zajišovací prvky uschovejte. Při stěhování pračky je nutné vanu zaaretovat, aby při přepravě nedošlo k jejímu poškození nebo poškození dalších dílů.

Našroubujte hadici pro přívod vody (je součástí dodávky) na šroubení pračky a na druhé straně na uzavírací pračkový ventil. Na obou stranách použijte gumová těsnění. Pokud je dodáno těsnění se sítkem, použijte jej na straně uzavíracího pračkového ventilu.
Puste ventilem vodu a zkontrolujete, zda neprotéká u ventilu nebo u pračky. Pokud protéká, zastavte vodu, odšroubujte hadici zkontrolujte zda je správně nasazené těsnění, zda se do spoje nedostaly nečistoty, našroubujte zpět a zkuste znovu těsnost.
Zastavte vodu. Dalším krokem bude zapojení odpadní hadice.

další stránka
Související články:
 • Výťka odpadnĂ­ hadice
 • Myčka nevypouĹĄtĂ­
 • VĂ˝tokovĂĄ hadice
 • Jak nakupovat automatickou pračku
 • Jak pouŞívat automatickou pračku
 • AutomatickĂĄ pračka
 • Jak nakupovat automatickou pračku
  Jak nakupovat fritovacĂ­ hrnec
  Jak nakupovat mikrovlnnou troubu
  Jak nakupovat myčku nádobí
  Jak nakupovat pečící troubu
  Jak nakupovat sporĂĄk nebo vestavby
  Jak nakupovat televizor
  Jak nakupovat varnou desku
  Jak nakupovat videokameru
  Jak nakupovat vysavač
  Jak odstranit skvrny na prĂĄdle
  Jak pouŞívat akumulåtory NiCd a NiMH
  Jak používat automatickou pračku
  Jak pouŞívat fritovací hrnec
  Jak pouŞívat mikrovlnnou troubu
  Jak používat myčku
  Jak používat vysavač
  JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
  Odmrazování mrazniček
  Přehled služeb našich TV
  Renovace kazet do tiskĂĄren
  SluŞby na ÈT
  SuĹĄenĂ­ ovoce
  Symboly na prĂĄdle
  Údržba řetězových pil
  Databáze servisů obsahuje:
  3422 záznamů
  Poslední aktualizace stránek:

  13.03.2016 17:17