Automatická pračka
MikrovlnnĂĄ trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u pračky
Zapojení pračky
SuĹĄenĂ­ ovoce
Jak používat myčku
JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Jak nakupovat videokameru

Kamera Panasonic NV DS 37Videokamera se postupně stává dostupným sortimentem spotřební elektroniky. Ceny kamer analogových se v současné době (pozn. květen 2003) pohybují kolem 15 tisíc korun a nejlevnější digitální přístroje stojí těsně pod 20 tisíc korun (což například ve srovnání s cenami mobilních telefonů nepředstavuje nijak závratně vysoké částky). Výběr v obou kategoriích je veliký a vyznat se v této bohaté nabídce je pro začátečníka nelehkým úkolem. V následujícím textu se vám pokusíme stručně popsat jednotlivé typy kamer a používaných systémů s kterými kamery pracují. Mezi největší výrobce s dlouholetou zkušeností v oboru patří především firmy Canon, JVC, Panasonic, Samsung a Sony.

Potenciální kupující nyní může volit ze tří kvalitativních stupňů a v rámci každého z nich ještě ze dvou standardů.
Základní stupeň, určený běžným nepříliš náročným uživatelům, tvoří analogové systémy VHS-C a Video 8.
Druhý, o něco vyšší stupeň, jenž uspokojí náročnější zájemce, požadující kvalitnější obraz a větší možnosti přepisu záznamů, reprezentují analogové videosystémy S-VHS-C a Video Hi8.
Třetí, nejvyšší stupeň, jenž kvalitou záznamu a možnostmi jeho zpracování vyhoví i těm nejnáročnějším videoamatérům, představují digitální videosystémy DV a Digital 8.

Na co se zaměřit při výběru videokamery:
 • jednoduchost ovládání
 • funkce
 • zpracování a solidnost přístroje
 • přítomnost stabilizátoru obrazu
 • funkce umožňující manuální nastavení
 • chování přístroje i za nepříznivých světelných podmínek
 • velikost a váha přístroje
 • výstupy a vstupy
 • výbava
 • rozlišení statických snímků
 • typ akumulátoru

Analogové kamery
Jak už bylo řečeno, jsou levné a pro mnohé tím pádem atraktivnější. Jejich dlouholetým vývojem bylo dosaženo konstrukční dospělosti s poměrně malou poruchovostí. Analog poskytuje slušné, ale ostrostí, čistotou a stabilitou obrazu nijak zvl᚝ oslňující obrázky. Hlavní nevýhodou analogu oproti digitálu je ztráta kvality záznamu při přepisu. Systém VHS-C však umožňuje natočený záznam přehrávat pomocí VHS adaptéru přímo ve stolním videomagnetofonu. Analogové kamery mají běžně možnost plně automatického režimu a pro základní ovládání tedy není třeba žádných zvláštních zkušeností. Systémy Video 8/Hi8 (Canon, Hitachi, Samsung, Sharp a Sony ) se v amatérské oblasti velmi rozšířily, až do nástupu digitálních standardů měly největší podíl na počtu prodaných videokamer. U většiny analogových kamer se budete muset spokojit s monofonním zvukem. Na druhou stranu jsou tyto modely poměrně bohatě vybaveny elektronickými funkcemi, jako je možnost nočních záběrů nebo nejrůznějších digitálních efektů.

Digitální kamery
Digitální záznam má kromě vynikající kvality obrazu (srovnatelné s DVD) a zvuku v kvalitě CD mnoho dalších vlastností o kterých se nám před pár lety ani nesnilo.Kamera Panasonic NV GS 10 Digitální kamery používají systémy Digital8 (Sony), Mini a Micro MV (Panasonic, JVC, Sony, Canon, Hitachi, Sharp, Samsung) . Díky kompatibilitě s ostatními digitálními systémy, včetně počítačových, poskytují bohaté možnosti zpracovávání záznamu. Systém D8 ocení ti, kdo již vlastní obsáhlejší archiv analogových nahrávek Video 8/Hi 8 , nebo D8 je umí přehrávat a převádět na digitální.
Tyto kamery jsou vybaveny digitálními výstupy pro propojení s počítačem a v mnoha případech využívají i další záznamová média pro ukládání fotografií, titulků, různých efektů. Běžně se používají MMC, SD paměové karty nebo paměová média Memory Stick (Sony). Tyto média lze využít současně i pro fotoaparáty, MP3 přehrávače atd.


další stránka
Jak nakupovat automatickou pračku
Jak nakupovat fritovacĂ­ hrnec
Jak nakupovat mikrovlnnou troubu
Jak nakupovat myčku nádobí
Jak nakupovat pečící troubu
Jak nakupovat sporĂĄk nebo vestavby
Jak nakupovat televizor
Jak nakupovat varnou desku
Jak nakupovat videokameru
Jak nakupovat vysavač
Jak odstranit skvrny na prĂĄdle
Jak pouŞívat akumulåtory NiCd a NiMH
Jak používat automatickou pračku
Jak pouŞívat fritovací hrnec
Jak pouŞívat mikrovlnnou troubu
Jak používat myčku
Jak používat vysavač
JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
Odmrazování mrazniček
Přehled služeb našich TV
Renovace kazet do tiskĂĄren
SluŞby na ÈT
SuĹĄenĂ­ ovoce
Symboly na prĂĄdle
Údržba řetězových pil
Databáze servisů obsahuje:
3422 záznamů
Poslední aktualizace stránek:

13.03.2016 17:17