Automatická pračka
MikrovlnnĂĄ trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u pračky
Zapojení pračky
SuĹĄenĂ­ ovoce
Jak používat myčku
JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Jak nakupovat varnou desku

Varné desky jsou jednou z nejpoužívanějších částí vybavení kuchyně pro vaření. Proto je důležité vybrat takový přístroj, aby co nejlépe vyhovoval našim požadavkům.

Vestavné varné desky se vyrábějí v šířkách 30, 60 až 90 cm
Deska šířky 60 cm má zpravidla čtyři místa pro ohřev, přičemž bývá jedno s malým výkonem pro menší nádobí, dvě středního výkonu a jedno s vysokým výkonem využívané zejména pro ohřev velkého množství potravin nebo vody ve velkých nádobách. Na desce mohou být kombinovány různé druhy ohřevů.
90 cm varná deska Ariston U desek větší šířky může být více míst pro ohřev, víceúčelové zóny pro použití oválného nádobí, kombinace několika druhů ohřevu, případně s grilovací plotýnkou.
Desky šířky 30 cm lze sestavovat vedle sebe (tzv. Domino systém). Ve stejném provedení se vyrábí také grily, vestavěné fritézy nebo speciální desky pro pánve Wok. Díky těmto komponentům máme možnost sestavit si idividuální varné cetrum podle svých potřeb.

Designové rozdíly mezi deskami jsou především v provedení základní desky.
Provedení na kovové smaltované základní desce je využíváno především u sporáků a levnějších modelů vestavných vařidlových desek. Jeho nevýhodou je nesnadné čistění členitého povrchu.
Nerezová základní deska, pokud je ve stejném tvarovém provedení, přebírá nevýhodu nesnadného čištění. Má ovšem modernější design.
Výhody provedení se sklokeramickou základní deskou jsou především snadné čistění hladké rovné plochy a moderní design. Sklokeramická deska je odolná proti teplotním šokům, ale není nerozbitná. Ostrými a tvrdými předměty ji můžete poškrábat a pád těžkého předmětu by rovněž nepřežila. Toto provedení varných desek bývá také nejlépe vybavené po stránce uživatelského komfortu.


Plynová varná deska

Mezi nesporné výhody plynové varné desky patří finančně méně náročný provoz, prakticky nulová tepelná setrvačnost při regulaci plamene, umožňující okamžitou reakci na stav připravovaného pokrmu a rychlejší ohřev.
Plynová varná deska Whirlpool Plynové varné desky bývají vybavovány elektrickým případně automatickým zapalováním a pojistkou proti zhasnutí plamene.
Při výběru plynové desky může být jedním z kritérií také provedení mřížek pro položení nádobí nad hořák. Zde je důležité kromě estetického hlediska také provedení mřížek. Je již téměř pravidlem, že tvar mřížek umožňuje položit nad hořák i nejmenší nádobí bez nutnosti používat přidavné mřížky. Zvláště rodiny s malými dětmi ocení provedení mřížek, které zajišuje dostatečnou stabilitu nádobí.
Na trhu jsou také vestavné plynové varné desky, které jsou zapuštěné tak, že nepřesahují hranu desky kuchyňské linky a mají skleněný příklop. Pokud na desce nevaříme, je možné příklop sklopit a deska potom připomíná vestavnou sklokeramickou desku. Drobnou nevýhodou těchto desek je absence elektrického zapalování.


Elektrická plotýnková varná deska

Provedení elektrického odporového ohřevu v keramickém izolantu s litinovou plotýnkou, jehož hlavní nevýhodou je dlouhá doba rozehřívání plotýnky a s tím spojené ztráty energie. Starší plotýnky často již nejsou dokonale rovné. To způsobuje vznik izolační vzduchové mezery, která má za následek další energetické ztráty. Podstatnou výhodou je cena.další stránka
Související články:
 • Jak nakupovat pečícĂ­ troubu
 • Jak nakupovat sporĂĄk nebo vestavby
 • Jak nakupovat automatickou pračku
  Jak nakupovat fritovacĂ­ hrnec
  Jak nakupovat mikrovlnnou troubu
  Jak nakupovat myčku nádobí
  Jak nakupovat pečící troubu
  Jak nakupovat sporĂĄk nebo vestavby
  Jak nakupovat televizor
  Jak nakupovat varnou desku
  Jak nakupovat videokameru
  Jak nakupovat vysavač
  Jak odstranit skvrny na prĂĄdle
  Jak pouŞívat akumulåtory NiCd a NiMH
  Jak používat automatickou pračku
  Jak pouŞívat fritovací hrnec
  Jak pouŞívat mikrovlnnou troubu
  Jak používat myčku
  Jak používat vysavač
  JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
  Odmrazování mrazniček
  Přehled služeb našich TV
  Renovace kazet do tiskĂĄren
  SluŞby na ÈT
  SuĹĄenĂ­ ovoce
  Symboly na prĂĄdle
  Údržba řetězových pil
  Databáze servisů obsahuje:
  3422 záznamů
  Poslední aktualizace stránek:

  13.03.2016 17:17