Automatická pračka
MikrovlnnĂĄ trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u pračky
Zapojení pračky
SuĹĄenĂ­ ovoce
Jak používat myčku
JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Zapojení pračky


Správné vedení odpadní hadice Odpadní hadici je nutno vést tak, aby se nestřídaly spády a nevznikl tak sifon, ve kterém by se zdržovala voda. Pokud sifon vznikne, pračka (myčka) bude špatně odčerpávat, případně neodčerpá vůbec.
Hadici je možné zavést do samostatného sifónu, nechat volně odtékat do vany či dřezu nebo zaústit do sifónu s odbočkou (dřez).

Zaustění do sifónu s odbočkou Při zaúsování odpadu do dřezového sifónu s odbočkou nezapomeňte nejprve ze sifónu vyjmout záslepku této odbočky. Aby se hadice nezlomila, je vhodné použít pro ohyb k sifónu zpevnění ohybu hadice, které bývá rovněž v příslušenství pračky (viz horní obrázek).

Pro odtékání do vany nebo dřezu je nutné použít zpevnění odpadní hadice, do kterého se hadice vkládá. Toto zpevnění umožňuje zavěsit odpadní hadici za okraj vany nebo dřezu. Při tomto způsobu provedení odpadu je třeba zajistit, aby výtok hadice byl nad hladinou vody v umyvadle nebo dřezu.

Zaústění odpadu do samostatného sifónu Další možností je napojení odpadu do samostatného sifónu. Je nutné, aby bylo zajištěno zavzdušnění sifónu, proto nezatěsňujte hadici do sifónu, ale zavěste ji pomocí zpevnění odpadní hadice.
Odpadní hadici lze prodloužit pomocí spojky a druhé hadice. Prodloužovací hadice by neměla být delší než 2 metry a musí mít stejný průměr jako orginální hadice.
Odpad musí být vždy vyveden nad (min. 8 cm) nejvyšší hladinu vody v přístroji, aby nedocházelo k samovolnému odtékání vody a stálému napouštění pračky (myčky). U myček je udávána minimální výška odpadu 30 až 40 cm, u praček 45 až 60 cm, podle typu přístroje.
Nejvyšší místo, kudy vede odpadní hadice by nemělo být výš než 1 metr.

Připojení k elektrickému rozvodu musí být realizováno přes samostatný 16A jistič a přívod k zásuvce pračky (myčky). Pokud si nejste jisti zda je přívod k zásuvce, kterou pro připojení pračky (myčky) chcete použít, dostatečně dimenzován, přivolejte odborníka, aby přívod kontroloval. Spotřebič na poddimenzovaném vedení může způsobit požár, případně další životu nebezpečné situace!!

Nastavitelná nožka Před prvním spuštěním pračky je nutné vyrovnat pračku do vodorovné polohy. Proto dejte pračku na místo, kde bude stát. Pračky mají zpravidla obě přední nožky stavitelné, což umožňuje nastavením jejich výšky dorovnat jejich vodorovnou polohu. Je důležité, aby všechny nožky pračky stály na zemi.

Když jsou všechny tyto úkony provedeny, puste vodu a nastavte programátor pračky na první program (bavlna na 90°C). Zapojte pračku do přívodu elektřiny a zapněte. Nechte pračku provést první praní bez prádla a prášku. Tak se pračka zbaví případných přebytku mazadel a konzervačních látek. Tím máte pračku současně odzkoušenou a můžete ji začít používat.

Pro Najdiservis.cz Miloš Chadt


předchozí stránka 
Související články:
 • Výťka odpadnĂ­ hadice
 • Myčka nevypouĹĄtĂ­
 • VĂ˝tokovĂĄ hadice
 • Jak nakupovat automatickou pračku
 • Jak pouŞívat automatickou pračku
 • AutomatickĂĄ pračka
 • Jak nakupovat automatickou pračku
  Jak nakupovat fritovacĂ­ hrnec
  Jak nakupovat mikrovlnnou troubu
  Jak nakupovat myčku nádobí
  Jak nakupovat pečící troubu
  Jak nakupovat sporĂĄk nebo vestavby
  Jak nakupovat televizor
  Jak nakupovat varnou desku
  Jak nakupovat videokameru
  Jak nakupovat vysavač
  Jak odstranit skvrny na prĂĄdle
  Jak pouŞívat akumulåtory NiCd a NiMH
  Jak používat automatickou pračku
  Jak pouŞívat fritovací hrnec
  Jak pouŞívat mikrovlnnou troubu
  Jak používat myčku
  Jak používat vysavač
  JakĂ˝ zvolit formĂĄt televizoru? 16:9 nebo 4:3
  Odmrazování mrazniček
  Přehled služeb našich TV
  Renovace kazet do tiskĂĄren
  SluŞby na ÈT
  SuĹĄenĂ­ ovoce
  Symboly na prĂĄdle
  Údržba řetězových pil
  Databáze servisů obsahuje:
  3422 záznamů
  Poslední aktualizace stránek:

  13.03.2016 17:17