Automatická pračka
Mikrovlnná trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u praÄŤky
ZapojenĂ­ praÄŤky
Sušení ovoce
Jak používat myčku
Jaký zvolit formát televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Trilobit

Trilobit je živočich, který žil v obdobích kambria, ordoviku, karbonu a vyhynul v období permu, tedy zhruba před 250 až 560 miliony let. Tento živočich čistil dna oceánů od drobných živočichů a částic. Dnes je to jeden z neznámějších vyhynulých živočichů té doby. Známe jej především ve formě fosilií, jejichž naleziště je například v Praze na Barandově.

Trilobit, jak jsme ho znali dosud

Možná si říkáte, co dělá popis byť i zajímavého živočicha na ryze technických internetových stránkách? Odpově? je jednoduchá.
Tímto živočichem je inspirovaný celosvětově první sériově vyráběný automatický vysavač Trilobite firmy Electrolux.

Již v roce 1997 získal zaslouženou pozornost prototyp automatického vysavače Robovac, který byl obdivován i díky svému designu, za nějž byl označen designérským výrobkem roku 1997.
Převratná novinka - automatický vysavač Trilobite
Trilobite pochází z dílny nezávislého švédského designéra Inese Ljunggrena a továrny Electrolux ve švédském Västerviku. Oproti prototypu je tento automatický vysavač natolik zdokonalen, že se jedná o zcela nový výrobek.
Má vylepšené snímače vidění, díky kterým nepřehlédne ani velmi jemnou skleničku, odpružená kolečka, LCD display a řadu dalších vylepšení.

Jak funguje automatický vysavač Trilobite?
Když přístroj přineseme domů, vybalíme a zapojíme, hned se pustí do mapování prostoru. Najde nejbližší stěnu a po jejím obvodu objede celou místnost.
Tak si vytvoří mapu prostoru, který bude vysávat a poté se pustí do úklidu vnitřku místnosti. Pokud se během práce vybijí jeho baterie, vrátí se do nabíjecí stanice a po nabití, které trvá asi 2 hodiny, pokračuje v práci. Jakmile skončí, vrátí se opět na své místo v nabíjecí stanici a přepne se do pohotovostního režimu. Díky svojí výšce 13 cm a šířce 35 cm se může protáhnout i pod konferenčním stolkem či křeslem.
Nečistoty Trilobite shromaž?uje do kazety o objemu 1,2 litrů a její naplnění indikuje na displeji. Kazetu jednoduše vyjmeme a vysypeme. Nejsou potřeba žádné náhradní sáčky a tak Trilobite spoří náklady na svůj provoz.

Co se stane, když se před Trilobite objeví nečekaná překážka?
Vysavač Trilobite vidí i skleničku Vysavač překážku uvidí pomocí svého "netopýřího" zraku a vypočítá si cestu tak, aby ji bezpečně objel. Trilobite vidí pomocí ultrazvukového sonaru o frekvenci 60 kHz se zorným polem v úhlu 180° a nemá sebemenší problém zpozorovat třeba skleničku s vodou. Cestu Trilobite můžeme také usměrnit magnetickými proužky, kterými můžeme ohraničit prostor jeho činnosti. Položíme je například v prostoru pode dveřmi nebo u schodů.

Jak se pohybuje Trilobite?
Na podvozku Trilobite jsou umístěna dvě kolečka se samostatnými tlumiči, poháněná nezávislými motory a proto vysavač přejede například napájeci kabel jiného spotřebiče nebo hranu koberce.
Vysavač se může pohybovat rychlostí až 0,4 m za sekundu.

Můžeme nějak ovlivnit automatickou činnost Trilobite?
Ano, Trilobite je plně automatický systém, který pracuje zcela sám, ale jeho činnost máme možnost účelně ovlivňovat. Kromě času úklidu můžeme nastavit také jeden ze tří čistících programů. Máme k dispozici programy normální, rychlý a lokální.
  • Normální - přístroj vysaje nejprve okolí stěn, poté otevřený prostor v místnosti. Ve chvíli, kdy mapuje stěny, vytváří si virtuální "obrázek" prostoru. Mapování okolí stěn potom slouží jako podklad pro výpočet doby nutné k vlastnímu vysávání.
  • Rychlý - přeskočí mapování okolí stěn a výpočet doby nutné k vlastnímu vysávání a rovnou přejde k samotnému úklidu.
  • Lokální - vysává plochu o velikosti 1 m2 dvakrát.
Trilobite je jedním z prvních zcela automatických pomocníků, kteří budou tvořit příjemnou pohodu domova a pracovat za nás. I přes svoje velmi malé rozměry se Trilobite nedostane do všech koutů domácnosti a proto se jednou za nějaký čas dostane ke slovu i náš ruční vysavač. Otravné vysávání otevřené plochy bytu převezmě Trilobite a my jednou za čas vysajeme ta místa, kam se nedostane.

Display Trilobite

Také bylo Vaším snem sedět pohodlně na kanapi se skleničkou dobrého vína a pozorovat robota, který za Vás vysává koberec? Asi každého z nás při vysávání napadla podobná myšlenka.
A dnes nastává čas, kdy se podobné sny stávají realitou...


Automatiký vysavač Trilobite bude uveden na náš trh 1.10.2002.
Doporučená cena přístroje je 45 990 Kč.


Technická data Trilobite
Průměr 35 cm
Výška13 cm
Váha5 kg
Hlučnostpřibl. 75 dBA
Příkonpřibl. 90 W
Rychlost0,4 m/sec
Navigace180° ultrazvuk
Rychlé vypnutízvednutí přístroje
Obsah kazety na nečistoty1,2 l
Provozní doba60 min.
Doba nabíjení2 hod.


Technická data nabíjecí stanice
Výška13 cm
Šířka16 cm
Délka38 cm
Váha0,8 kg
Příkon60 W
Délka kabelu180 cmPro Najdiservis.cz podle podkladů firmy Electrolux Miloš Chadt
0-9, A-F, G-L, M-R, S-Z
100 Hz televizor
24-bit Color
32-bit Color
3D systém
3D-i systém
6th Sense u mikrovlnky
6th Sense u myÄŤky
6th Sense u praÄŤky
A.I.R
Accelerator Board
Access
Access Time
Active-Matrix Display
Add
Adware
Akční rádius
AktivnĂ­ SMS
Aqua Stop
Auto Cook
Auto Defrost
Auto Half Load
Auto Shut - Off
Auto Tracking Control System
Auto Weight Crisp
Auto Weight Defrost
Automatická pračka
Barevná hloubka
Bezpečnostní dvířka
Bio Step
Bit
Black
Bravoska
Byte
Databáze servisů obsahuje:
3422 záznamů
Poslední aktualizace stránek:

13.03.2016 17:17