Automatická pračka
Mikrovlnná trouba
100 Hz televizor
Fuzzy Logic
6th Sense u praÄŤky
ZapojenĂ­ praÄŤky
Sušení ovoce
Jak používat myčku
Jaký zvolit formát televizoru? 16:9 nebo 4:3
Jak používat automatickou pračku
zadejte klíčové slovo:

Dvouletá záruční doba a co se mění?
Občanský zákoník - novelizace
Sada mobilního telefonu je jeden výrobek
Zpětný odběr výrobků
Občanský zákoník - O prodeji
Kasa.cz
Euronics.cz
Eta.cz
Obchodní-dům.cz
eProton.cz
Vltava.cz
Hej.sk
Obchodny-dom.sk
Fuzzy Logic

S pojmem Fuzzy Logic se stále častěji setkáváme u nových praček a myček nádobí.
Fuzzy logic je moderní technologie, která umožňuje přístrojům pomocí senzorů zjistit, jak probíhá vykonávaná činnost a podle výsledků upravit běh pracovního cyklu. Aplikaci tohoto systému umožnily přesné snímače teploty, hladiny, znečištění vody, ve spojení s řídícími mikroprocesorovými obvody.

Pračka s technologií Fuzzy Logic přináší uživateli jednoduché ovládání, stačí navolit typ tkaniny a o vše další se pračka již postará. Podle vloženého množství prádla si napustí potřebné množství vody, v průběhu praní testuje přítomnost a množství nečistot ve vodě a podle toho může přidat, ubrat, prodloužit nebo zkrátit praní a máchání. To vše pochopitelně při vynikajícíh výsledcích praní.
Díky tomu je prádlo perfektně vyprané při současné minimální spotřebě vody, elektrické energie a pracích prostředků.

Myčka s technologií Fuzzy Logic rovněž přináší jednoduché ovládání, při kterém uživatel jen zapne Fuzzy program. U některých myček mohou být dva programy Fuzzy Logic, zvlášť pro nízké a vysoké teploty mytí.
Myčka sama rozpozná, kolik nádobí do ní bylo vloženo a jak je zašpiněné.
Podle toho použije správnou teplotu a množství vody, časy mytí a oplachů a na základě aktuálních výsledků mytí je koriguje tak, aby výsledkem vždy bylo perfektně umyté nádobí, při co nejnižší spotřebě vody a elektrické energie.

Vzhledem k tomu, že u spotřebiče s procesorovým řízením jsou programy uloženy v paměti jako posloupnosti funkcí a rozhodovacích algoritmů, mohou tyto přístroje umožňovat jednoduchou aktualizaci svých programů, jakmile budou vyvinuty lepší a účinnější. Mohou tedy vždy držet krok s vývojem.

Další možností spotřebičů s procesorovým řízením je autodiagnostika.
Přístroj sám oznámí uživateli, že vznikla chyba a v případě, že se jedná o chybu obsluhy, může upozornit také na řešení. To v případech, že zapomeneme pustit vodu, zavřít dvířka, je ucpané čerpadlo nebo vznikne jiný stav, pro který nemůže přístroj řádně fungovat a můžeme jej ovlivnit. V případě závady na spotřebiči, sdělí ve speciálním diagnostickém režimu servisnímu technikovi, jaký problém se vyskytl.

Pro Najdiservis.cz Miloš Chadt


Související články:
 • 6th Sense u praÄŤky
 • 6th Sense u myÄŤky
 • 0-9, A-F, G-L, M-R, S-Z
  100 Hz televizor
  24-bit Color
  32-bit Color
  3D systém
  3D-i systém
  6th Sense u mikrovlnky
  6th Sense u myÄŤky
  6th Sense u praÄŤky
  Databáze servisů obsahuje:
  3422 záznamů
  Poslední aktualizace stránek:

  13.03.2016 17:17